Hlavní navigace

Google zakáže reklamu na kryptoměny, prý je zneužívána k podvodům

14. 3. 2018

Sdílet

Bitcoin

Google se přidává k Facebooku a od června nebude zobrazovat reklamu na kryptoměny. Google provozuje největší reklamní systém na světě a plánuje změnit pravidla tak, aby nebylo možné zobrazovat reklamy na některé finanční služby včetně kryptoměn. Změna pravidel se projeví jak na firemních službách, třeba na YouTube, tak i na stránkách třetích stran, které reklamy od Google zobrazují a využívají je k financování svého provozu.

Facebook se v lednu rozhodl zablokovat reklamy na kryptoměny, aby zabránil podvodům a nedoručoval uživatelům podvodné nabídky. Google se ke konkrétním důvodům nevyjádřil. Dohromady tvoří Google a Facebook majoritní reklamní sílu na internetu. Reklamy týkající se kryptoměn tak prakticky zmizí z internetového reklamního prostoru.

Firma tvrdí, že se zákaz bude vztahovat na veškeré služby týkající se kryptoměn: směnárny, ICO, peněženky nebo třeba burzy. Všeobecné šílenství kolem kryptoměn, které bylo v loňském roce spuštěno rostoucími cenami, přilákalo také podvodníky, kteří právě skrze reklamní systémy lákají své oběti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.