Hlavní navigace

Google zarazil šíření aktualizací Chrome 79, rozbíjí některé aplikace na Androidu

16. 12. 2019

Sdílet

Google Chrome logo

Vývojáři androidích aplikací používajících prvek WebView začali narážet na problémy s lokálním úložištěm, kdy jejich aplikace začaly ztrácet data. Dělo se to uživatelům, kteří aktualizovali na prohlížeč Chrome verze 79. O chybě už se diskutuje v bugtrackeru, projevuje se výmazem databáze aplikací, které se pak chovají jako nově nainstalované – jsou odhlášené a s prázdným úložištěm.

Kvůli závažnosti a rozšířenosti problému se vývojáři rozhodli zarazit další šíření aktualizace na verzi 79, která je v tuhle chvíli přibližně na polovině zařízení. Už byl také identifikován konkrétní problém: došlo k interní úpravě v profilu prohlížeče, ovšem soubory lokálního úložiště nejsou na seznamu dat k migraci do nové verze. Proto se při aktualizaci prostě ztratí a prohlížeč začíná nanovo.

Chyba má nejvyšší prioritu (P0) a vývojáři pracují na aktualizaci, která minimalizuje ztrátu dat a bude možné ji bezpečně nasadit. Opravené vydání se očekává během pěti až sedmi dnů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.