Hlavní navigace

Google zkusí sám vydávat aktualizace pro telefon Sony Xperia S

20. 8. 2012

Sdílet

Někteří výrobci tabletů a chytrých telefonů s Androidem po vydání nových modelů zapomínají, že vývoj Androida je aktivní a starší modely na novou verzi neaktualizují. To vedlo Google k tomu, aby vyzkoušel experiment s telefonem Sony Xperia S, který se z pohledu aktualizací stane součástí rodiny Nexus. Když se objeví nová verze Androida, půjde aktualizace pro tento telefon ven společně s aktualizacemi Nexus telefonů. Telefon Xperia S byl vybrán díky tomu, že jeho bootloader není zamčený a je naopak velmi otevřený zásahům ze strany komunity.

V komunitě se nyní spekuluje o tom, že když bude mít experiment kladné výsledky, mohly by se do okruhu vyvolených dostat i další zařízení. Tím by Android mohl ztratit jednu ze svých nevýhod alespoň pro část trhu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 8. 2012 14:38

    Vít Šesták (v6ak)

    AFAIK jde spíš o *odemykatelný* bootloader a navíc se to netýká některých (zejména blokovaných) telefonů. Na druhou stranu je fakt, že po zamčení to servisu prý nevadí (i navzdory chybějícím DRM klíčům).

    Je ale fakt, že to může v budoucnu fungovat i bez odemčení bootloaderu na kernelu od Sony.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.