Hlavní navigace

Google zlevňuje své úložiště. Terabajt vyjde na 10 dolarů měsíčně

14. 3. 2014

Sdílet

Google ukazuje, že opravdu touží po vašich datech a rozhodl se pořádně zatopit svým konkurentům. Firma totiž srazila ceny dodatečných gigabajtů v úložišti Google Drive, a to opravdu razantně. Nejlevnější tarif vyjde na 2 dolary (dříve 5) a dostanete za něj 100 GB prostoru. Druhý tarif už nabídne rovnou terabajt prostoru za 10 dolarů měsíčně. Zde byla ceny snížena nejvíce, ještě včera terabajt vyšel na 50 dolarů.

K dispozici jsou také tarify o kapacitách 10, 20 a 30 TB, ale zde už oproti terabajtovému tarifu není žádná množstevní sleva. Připomeňme, že kapacita je sdílená pro jakékoliv soubory na Google Drive, e-maily na Gmailu a fotografie na Google+. Ty se ovšem počítají jen případě, že je chcete uchovávat v plné kvalitě.

Pro srovnání: 100 GB na Dropboxu zakoupíte za 10 dolarů měsíčně, Box tu samou kapacitu poskytne za 4 eura. Další alternativa Copy nabízí pouze 250GB tarif za měsíční poplatek 10 dolarů. Uvidíme, jak na jednoznačně nejlepší ceny Googlu zareaguje konkurence. Nám radost kazí akorát fakt, že Google stále nevydal oficiálního klienta Drive pro Linux.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?