Hlavní navigace

Google značně vylepšil svůj tabulkový procesor

12. 12. 2013

Sdílet

Tabulkový procesor Google Sheets, který je součástí Google Drive, se dočkal zřejmě největší aktualizace ve své historii. Podstatně se tak přiblížil možnostem klasických desktopových procesorů jako Microsoft Excel nebo LibreOffice Calc. Tabulky už nemají žádná omezení počtu řádků a sloupců. Zrovna sloupce dosud byly limitovány poměrně nízkým počtem 256.

Práce s tabulkami by celkově měla být rychlejší, a to jak ve smyslu posouvání se v dokumentu, tak například rychlosti zobrazování výpočtů. Vlastník dokumentu zase může tabulky podrobně filtrovat aniž by se to nějak projevilo u řadového návštěvníka. Přibyla rovněž dvacítka nových funkcí a při jejich vyvolávání se uživateli bude zobrazovat stručná nápověda.

Další novinkou je možnost plnohodnotné práce s tabulkami i bez připojení k internetu. Po připojení se všechna pozměněná data synchronizují se serverem. Off-line přístup ovšem musíte předem povolit. Podobně je to s novými Sheets, kterou si zatím zájemci mohou aktivovat. Ačkoliv se to nikde přímo nepíše, podle všeho je nová verze někde ve stádiu beta a mezi všechny uživatele se dostane až za několik měsíců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.