Hlavní navigace

Google zřejmě pro malé uživatele G Suite legacy připraví zvláštní nabídku

27. 1. 2022

Sdílet

Google Workspace Autor: Depositphotos

Před týdnem jsme psali o tom, že Google brzy ukončí možnost provozu starých G Suite na vlastní doméně zdarma. Služba přestala být nabízena před deseti lety, nyní se firma rozhodla ji vypnout úplně a uživatelé budou muset přejít jinam nebo začít platit za aktuální Google Workspace.

Google touhle změnou ale způsobil nepříjemný problém uživatelům, kteří účty na své doméně používají pro soukromé účely. Data je možné převést jinam, ale neplatí to například o nákupech – třeba aplikacích třetích stran. Ty jsou vázány na konkrétní účet, takže uživatelé se jich musejí vzdát nebo začít pravidelně platit za provoz svého účtu u Google.

Firma nyní správcům těchto starých účtů otevřela formulář, ve kterém se ptá na domény, na kterých je G Suite legacy provozován pro deset a méně uživatelů. Formulář je třeba vyplňovat po přihlášení na správcovský účet a mimo jiné se v něm Google ptá, zda jsou účty používány pro soukromé účely. Naznačuje, že v následujících měsících bude k dispozici „více možností“ a uživatelům by mohla přijít speciální nabídka ušitá na míru.

(Zdroj: Android Police)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.