Hlavní navigace

Google zvýhodní stránky optimalizované pro mobilní zařízení

22. 4. 2015

Sdílet

Google před několika týdny ohlásil plánovanou změnu ve vyhledávači, kterou nyní zavedl. Mezi kritéria, podle kterých jsou řazeny výsledky vyhledávání, přidal optimalizaci stránek pro mobilní zařízení, resp. menší či jinak orientované displeje. Je však nutné dodat, že stránky budou zvýhodněny pouze při vyhledávání z mobilního zařízení.

Konkrétní kritéria pro posouzení mobilní přívětivosti Google samozřejmě neuvedl, mezi ty nejdůležitější ale nejspíš bude patřit absence horizontálního scrollování či dostatečná velikost písma. V jednoduchém testu můžete zjistit, jak se Googlu vaše stránka líbí. Poslední větší změnou, kterou Google ve vyhledávání provedl, bylo zvýhodnění stránek podporujících šifrované spojení (HTTPS).

(Zdroj: Wall Street Journal)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 4. 2015 10:01

  Martin (neregistrovaný)

  To je zvlastni, mame 22.4. a vysledky se zobrazuji stale stejne. Tedy optimalizovano pro mobily je promichano s neoptimalizovanymi. Zadne uprednostneni tedy zatim nenastalo. Mimochodem jsem zvedavy, kdy si Google svuj vyhledavac taky optimalizuje pro mobilni zarizeni ...

 • 22. 4. 2015 11:25

  Petr Krčmář

  Jde spíš o nějaké interní body navíc než o to, že by se začaly objevovat výhradně stránky přátelské k mobilům.

  Tu část o optimalizaci vyhledávače nechápu vůbec, Google má vyhledávač plně přizpůsobitelný malým displejům. Odkazovaný test to také říká a ukáže správně mobilní variantu.

 • 22. 4. 2015 13:30

  Žito

  No já když dám hledat něco na RPi 2 v Iceweaselu, tak mi Google vrátí výsledky ve variantě pro mobilní zařízení, bo si asi myslí, že když mám ARM, tak nutně mám mobilní zařízení. :-) Dole je odkaz, přes který se to ale přepne na normální vzhled.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.