Hlavní navigace

Grada prodává elektronické knihy na VirtBook.cz

15. 2. 2012

Sdílet

Elektronické knihy největšího českého nakladatelství odborné literatury GRADA Publishing je od února možné zakoupit na serveru VirtBook.cz. VirtBook.cz se tak stal významným prodejcem elektronických knih nakladatelství Grada Publishing.

 Prostřednictvím serveru VirtBook.cz nabízí Grada svým čtenářům v elektronické podobě významnou část své knižní produkce. Elektronické knihy lze zakoupit již od 49 korun včetně DPH. Některé tituly jsou chráněny pouze tzv. sociální ochranou a jejich čtení tak pro čtenáře nepředstavuje žádné omezení. Již dnes si čtenář může vybrat z několika stovek odborných titulů. 

Pro čtenáře je důležité, aby mohli nakoupit všechny tituly na jednom místě. Našim cílem proto je, nabídnout prostřednictvím serveru VirtBook.cz co nejširší výběr knih všech žánrů. Proto jsem rád, že jsme mohli současnou nabídku serveru VirtBook.cz rozšířit o odborné publikace nakladatelství Grada Publishing, řekl Pavel Navrátil, ředitel společnosti Computer Media, která VirtBook.cz provozuje.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 2. 2012 21:35

  jk001 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  tak to je dobra zprava, uz aby je nasledovala dalsi vydavatelstvi :)

 • 16. 2. 2012 0:29

  Kaacz (neregistrovaný) ---.20.broadband10.iol.cz

  Jedna vec je docela humorna. Kdyz se to necha tridit podle ceny, tak to zacina sadou knih zdarma. Vse od MS. Nejaky pan to napsal a MS to rozdava. Tak moc se snazi, aby nekdo v tech jejich divnostech programoval .. :-D

 • 16. 2. 2012 0:31

  Kaacz (neregistrovaný) ---.20.broadband10.iol.cz

  Za to, ze jsou ochotni pouzivat pouze "socialni" druh ochrany, by je meli pozlatit. Nemame pak technicke problemy to cist na skoro-cemkoli. Jine technicke ochrany jsou jen k zlosti a vysledkem je, ze si to clovek nekde sezene bez ochran. A to i v pripade, ze byl ochoten to koupit.

 • 16. 2. 2012 8:04

  Marián Kyral

  Bohužel to jsou jen některé tituly. Naprostá většina jejich produkce používá DRM. Navíc je obrovská škoda, že na Virtbook nelze filtrovat dle typu ochrany. V tomhle je třeba Kosmas mnohem lepší.

 • 16. 2. 2012 10:06

  Elektron112 (neregistrovaný) ---.103.broadband16.iol.cz

  No nevím. Našel jsem tam pouze jednu knihu, která vypadá docela dobře (Genetické algoritmy a genetické programování), a na začátku je napsáno "������������­������������������������­����
  �������������­������������������������­������������������������­���
  ��������������". (Ty otazníky, které se mi zobrazují v Opeře po vložení ze schránky jsou jako co?! DRM?) Tak to teda opíšu: "Žádná část této tištěné či elektronické knihy nesmí být reprodukována a šířena v papírové, elektronické či jiné podobě bez předchozího písemného souhlasu nakladatele.". (To znamená zákaz citací? :)) Dále je tam samozřejmě povoleno číst knihu pouze osobě, která ji zakoupila a zakázáno pokoušet se prolomit ochranu knihy, včetně převodu do jiného formátu...

 • 16. 2. 2012 14:58

  Lol Phirae (neregistrovaný) 2001:5c0:1502:----:----:----:----:----

  Z textu normálně kopírovat jde. Jen z toho jejich licenčního blábolu z neznámých důvodů ne. :-)))