Hlavní navigace

Grafika Nvidia Ion je pro netbooky drahá

26. 8. 2009

Sdílet

Netbooky jsou čím dál populárnější, ale uživatelé si stěžují na jejich špatný výkon v grafických aplikacích. Počítače mají například problémy s přehráváním HD videa a složitějšími 3D operacemi. Procesory Intel Atom jsou totiž v noteboocích nejčastěji párovány se staršími grafikami Intel 945GSE, které bohužel výkonem neoplývají.

Už mnoho měsíců se hovoří o tom, že by to měla změnit grafická karta Nvidia Ion, kterou začnou prý brzy výrobci do svých netbooků montovat. Některé firmy už podporu a plány ohlásily. Bohužel se objevila nepříjemná překážka: příliš vysoká cena. První netbook s Ion označený jako Samsung N510 se prodává za 599 dolarů, což je dvakrát tolik, co ostatní netbooky. Konkurent Lenovo S12 se má prodávat za zatím nepotvrzenou cenu 550 dolarů. Horší ale je, že grafika v Samsungu není plnohodnotný Ion, ale nižší a levnější varianta. Otázkou tedy je, zda se vůbec tato grafická platforma v netboocích ujme.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.