Hlavní navigace

Groovesharku hrozí pokuta 736 milionů dolarů

28. 4. 2015

Sdílet

Služba pro streamování hudebního obsahu, Grooveshark, zažívá v poslední době krušné časy. Posledním hřebíkem do rakve by mohlo být kladné vyřízení požadavku ochranných svazů autorských, které žalují společnost Escape Media provozující Grooveshark a požadují úhradu škod ve výši 736 milionů dolarů.

Portfolio písniček na Groovesharku vytvářejí sami uživatelé tím, že nahrávají své oblíbené skladby a ostatní si je pak mohou poslechnout zcela zdarma. Z toho důvodu služba často obdržela žádost o stažení děl porušující autorské právo. Grooveshark na tyto žádosti vždy zareagoval a obsah smazal. Problém je však v tom, že smazané skladby se velmi rychle objevily zpět. Navíc se přišlo na to, že za znovu nahráním obsahu stojí sami správci Groovesharku. To umožnilo ochranným svazům autorským zažalovat konkretní osoby.

(Zdroj: TorrentFreak)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.