Hlavní navigace

GTK+ 3.1.4: další krůček k 3.2

9. 5. 2011

Sdílet

Vývojáři knihovny GTK+ vydali nový vývojářský snapshot s označením 3.1.4. Do GTK+ se nově dostaly poněkud méně zajímavé vlastnosti jako třeba podpora podpora RGBA v GtkTextView, GtkFileChooser si pamatuje poslední otevřený adresář a mnoho dalších menších změn, oprav a doplněných překladů.

Jak už možná víte, do GTK+ 3.2 se chystá i zajímavější novinka a to možnost zobrazení GTK aplikací v HTML5. Vlastnost si můžete najít pod názvem Broadway a v tomto snapshotu bylo vylepšeno zpracovávání událostí, přidána podpora pro změnu velikosti rozložení a mělo by fungovat i tlačítko pro zavření okna.

GTK 3.2 je zatím naplánováno na konec září tohoto roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 5. 2011 17:45

    Harvie .cz

    A ta GTK aplikace bezi na serveru nebo jenom jako embed na strane klienta? Jestli bezi na strane klienta, tak mi to nepripada o nic uzitecnejsi, nez si otevrit GTK aplikaci pres okno prohlizece a ani zabezpeceni mi nepripada idealni.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.