Hlavní navigace

Hackeři ukradli data o 57 miliónech uživatelů, Uber je uplatil, aby to nezveřejnili

22. 11. 2017

Sdílet

Po celé planetě velmi populární služba Uber byla loni v závěru roku hacknuta. Hackeři si odnesli data o 57 miliónech zákazníků a řidičů registrovaných v této službě. Dle nejnovějších informací jim Uber vyplatil 100 tisíc dolarů, aby informaci o hacku nezveřejnili a data zničili.

Hackeři přitom získali osobní informace řidičů jako adresy domů a do práce a pochopitelně také e-mailové adresy, plná jména a telefonní čísla, dále pak čísla řidičských průkazů u zhruba 600 tisíc amerických šoférů služby Uber. V tuto chvíli tak není známo, jestli mezi daty nebyla i čísla platebních/kreditních karet řidičů, případně detaily o bankovních účtech.

Jelikož se věc provalila, Uber nyní informuje řidiče, aby si zajistili nový řidičský průkaz a nabízí pokrytí potřebných nákladů. Šéf Uberu Dara Khosrowshahi, který je ve funkci od letošního září, se vyjádřil v tom smyslu, že nic z toho se nemělo stát a neexistuje pro to omluva. Firma nyní přijímá potřebná opatření.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.