Hans Niemann žaluje Magnuse Carlsena o 100 miliónů dolarů, protože prohlašoval, že podvádí v šachu

21. 10. 2022

Sdílet

Šachy Autor: Depositphotos

O kauze podvádění Hanse Niemanna (19 let) v šachu jsme tu před nedávnem psali. Včera Hans podal žalobu na velmistra Magnuse Carlsena (31 let), protože prohlašoval, že Hans podvádí. Stejně je žalován server Chess.com, protože zde dostal Hans ban pro podvádění. Hans požaduje odškodnění 100 miliónů dolarů. Více detailů ve vlastní žalobě (pdf).

Hans sám přiznal podvádění v online šachu na serveru Chess.com, jednou když mu bylo 12 a podruhé když mu bylo 16. Samotný server Chess.com má údajně velmi sofistikovanou detekci podvádění a tato metoda ukázala, že Hans ve skutečnosti podváděl ve více než sto hrách, včetně těch, kde se hrálo o peníze. Proto dostal na serveru zákaz. Více v 72 stránkové zprávě serveru.

Magnus se před měsícem vyjádřil, že věří, že Hans podváděl více, než sám tvrdí. Právě toto vyjádření je předmětem žaloby.

(zdroj: slashdot)

Našli jste v článku chybu?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.