Hlavní navigace

Hardwarový firewall Turris Shield zabezpečí síť laikům i profesionálům

2. 9. 2020

Sdílet

Turris Shield Autor: CZ.NIC

Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, dnes představilo firewall z rodiny open source produktů značky Turris. Novinka s názvem Turris Shield nabídne uživatelům systém zabezpečení všech zařízení v domácnosti, která jsou připojena k internetu. Uživatelé přitom nemusí být IT odborníci nebo zkušení síťaři. Turris Shield stačí totiž zapojit před běžný domácí Wi-Fi router, díky čemuž dojde k zabezpečení celé domácnosti či kanceláře, píše CZ.NIC v oznámení.

Majitelé routerů s integrovaným modemem pak mohou Turris Shield použít za routerem a doplnit pak libovolné Wi-Fi AP. Po prvním spuštění je třeba nastavit jen administrátorské heslo, jehož zranitelnost Turris Shield také okamžitě otestuje, od té chvíle je celá síť chráněna adaptivním firewallem. Ten je schopen na nově zjištěné hrozby reagovat v řádu vteřin. Turris Shield dále disponuje integrovanou podporou OpenVPN, která usnadní práci z domova a zvýší bezpečnost na cestách. Hardwarový firewall Turris Shield je k dostání například v e-shopech Alza.cz nebo Discomp, a to za cenu 2 990 korun.

Jedním ze základních kamenů, na kterých stojí bezkonkurenční bezpečnost všech routerů a zařízení Turris, je komunita jeho uživatelů zapojených do tohoto projektu. Ti zprostředkovávají centrále projektu Turris neocenitelná data, která umožňují pružně reagovat na nejrůznější síťové hrozby a chránit tak všechny zapojené uživatele.

Do projektu Turris je zapojeno tisíce internetových uživatelů z celého světa. Právě díky jejich pomoci dokážeme denně odhalit stovky útočníků, kteří se snaží ovládnout cizí routery, sdělil Martin Prudek, vývojář dynamického firewallu systému Turris. Věříme, že Turris Shield napomůže většímu rozšíření systému Turris OS a umožní ještě lepší sběr dat, čímž pomůže k vyšší bezpečnosti i těm, kteří nemají kapacity na pravidelnou péči o svou síť.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.