Hlavní navigace

Herní obchod GOG.com nabídne hry pro Linux

19. 3. 2014

Sdílet

Hry pro Linux už můžete kupovat například na Steamu, Desuře nebo v The Humble Store. Na podzim mezi ně přibude další velký hráč – GOG.com. Dříve byl obchod známý pod nezkráceným názvem Good Old Games, kterému odpovídal i sortiment skládající se ze starých her. Dnes už ale GOG.com nabízí i nové tituly, převážně od nezávislých vývojářů.

Na podzim podpora Linuxu odstartuje minimálně stovkou her v nabídce. Budou mezi nimi tituly, které už Linux samy o sobě podporují, ale právě i starší hry, které GOG.com upraví či ubalí pro bezproblémové hraní na Linuxu. Mezi oficiálně podporované distribuce ze začátku budou patřit Ubuntu a Linux Mint.

Přízeň hráčů tento obchod získal zejména proto, že nabízí klasické kopie her ke stažení bez DRM, čímž se liší například od populárního Steamu. V této oblasti mu však před pár měsíci vyrostla zdatná konkurence v podobě The Humble Store, který za jedny peníze obvykle poskytne jak klíče na Steam, tak binárky ke stažení. Za zmínku stojí také garance vrácení peněz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?