Hlavní navigace

Hewlett-Packard to znovu zkusí se smartphony

2. 7. 2013

Sdílet

Hardwarový gigant Hewlett-Packard má problémy. Trh s PC, který byl jeho baštou, je na ústupu a v mobilním segmentu se mu vůbec nepodařilo prosadit. Zkoušel to akvizicí společnosti Palm a následnou produkcí zařízení s webOS, ale celá akce rychle skončila fiaskem.

Serveru Techno Buffalo představitel společnosti potvrdil, že se HP jen tak nehodlá vzdát a na nových smartphonech pracuje. Žádné bližší informace upřesněny nebyly, ale jako nejreálnější se jeví použití operačního systému Android. Neoficiální informace o výrobě mobilních zařízení s Androidem totiž prosákly již v únoru.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 7. 2013 20:48

  Milan Keršláger

  Dell měl velký pětipalcový telefon jako první (Dell Streak, viz http://en.wikipedia.org/wiki/Dell_Streak). Akorát mu neudělali žádnou reklamu a jeho prodej stáhli (léto 2011), když na ně udělal Microsoft bububu. A místo toho začali dělat do tabletů s Windows Mobile (protože to mělo budoucnost kvůli jednotnému systému s desktopy a servery od Microsoftu)... což byl propadák jako stehno. Takže smetanu slízl Samsung se svým Galaxy Note (uveden na konci roku 2011). Nyní managment dělá další "zásadní" rozhodnutí... vrátit se zpět? Jistě, ale měli by přijít s něčím, co tu v tuto chvíli není a lidé to budou chtít... což není jen tak :-) Já bych třeba uvítal telefon s e-ink displejem, který vydrží týden na jedno nabití a zároveň to bude i barevné a normální. Takový displej existuje (viz OLPC XO-1 nebo barevný e-ink), akorát to potřebuje dotáhnout...

 • 2. 7. 2013 22:19

  pytre

  neni to uplne dle zadani, ale...
  Hands on - Onyx e Ink Android smartphone
  http://www.youtube.com/watch?v=VDJUdefVyeE

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.