Hlavní navigace

Hodinky Samsung Galaxy Gear se nelíbí. Třetina uživatelů je vrací

29. 10. 2013

Sdílet

Galaxy Gear, chytré hodinky od Samsungu, byly jedním z nejočekávanějších zařízení letošního roku. Po představení však nadšení docela rychle opadlo, za což mohla hlavně přemrštěná cena (300 dolarů) a špatná výdrž (cca 25 hodin). I nová data ukazují, že zákazníci s hodinkami nejsou spokojeni.

Podle statistik, která se podařilo získat serveru Geek.com, zařízení vrátí více než 30 % kupců. Alespoň co se týče obchodu Best Buy. Ten je ale velmi oblíbený a vzorek tedy můžeme považovat za reprezentativní. Jeden neúspěšný produkt ale jihokorejského výrobce trápit nemusí, tržby i zisky stabilně rostou a vlajkové lodi Galaxy S4 už se prodalo přes 40 miliónů kusů.

Potěšující alespoň je, že se Samsung Galaxy Gear konečně dočkají podpory dalších zařízení: Galaxy S4 mini, S4 Active, Mega 5.8, Mega 6.3 a S4 zoom. Dosud je bylo možné používat pouze s modely Galaxy S4, S III a Note II.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 10. 2013 11:52

  Martin Matejicny

  Ja se tomu zase tak moc nedivim. Nadeje nahrady hodinek, mp3 playeru, naramku pro mereni sportovni aktivity, telefonu az po debilnicek s navigaci ... treba pro bezce. Ostatne take nosim na rukou klasicke tezke mechanicke hodinky a naramek jawbone. Nerikam, ze bych je za Seiko vymenil, ale urcitou funkci to ma. To mas jako s tim snubnim prstenem - zadnou fuknci to nema, prekazi a odehnat zvlada nerd sam, presto ho nosis :)

 • 30. 10. 2013 12:48

  Jindra Šaur

  Mám podobnou kombinaci (jenom značku hodinek jinou). Osobně bych spíš šel výměnou toho náramku. Hodinky měnit nechci, ale UP bych za něco chytřejšího klidně vyměnil :-)

 • 2. 11. 2013 10:42

  Step2 (neregistrovaný)

  Koukám, že lidi jsou těmito články a "odbornou kritikou" opravdu dost ovlivněni. Ale Galaxy Gear nejde posuzovat samostatně jako nezávislé hodinky, ale společně s Note 3 v jejich symbióze, stejně, jako sluchátka nebo handsfree, atd.

  Když chceš pořádný hodinky, tak si kup kvalitní strojek za 300 000 Kč a můžeš se s nimi chlubit.

  Gear beru jako užitečný relativně levný doplněk k Note 3, který mi ušetří čas a zbytečnou fyzickou závislost na mobilu. V kombinaci s Note 3 mají smysl, protože je pohodlnější v mžiku vidět, co je nového, než furt vytahovat mobil z kapsy. Na poradách, jednáních, na ulici, v obchodě, v autě, atd. je to neocenitelné, vím rychle, zda je hovor nebo zpráva důležitá, nebo zda může počkat. Přitom to zjistím nenápadně rychlým pohledem na hodinky.

 • 2. 11. 2013 10:28

  Stepan2 (neregistrovaný)

  Galaxy Gear mám od půlky října a jsem s nimi naprosto spokojen. Splňují všechno, co od nich pracovně i soukromě potřebuju: příjmám hovory v terénu bez vytažení mobilu, mám ihned přehled o příchozích e-mailech a zprávách a využívám je s aplikací Runtastic. Ostatní funkce jsou také užitečné (D-day, hlasová poznámka, Evernote, časovač, atd.

  Dřív jsem hodinky vůbec nenosil, stačil mi mobil. Teď je nosím rád, mobil vytahuju jen v nutných případech. Úplně mi změnily způsob používání mobilu. Už bych bez nich nechtěl mobil používat. Je to s nimi praktičtější.

  Spíš mi tyto články přijdou jako nekalá reklama od Applu, který se s hodinkami na trh teprve chystá a chce to nadšení z Galaxy Gear přibrzdit.