Hlavní navigace

Hodně dat na malém prostoru

11. 5. 2005

Sdílet

Společnost Matrix Semiconductor představila nový revoluční typ paměťí. Jedná se o nejmenší 1 Gb paměťový čip na světě a jeho velikost je pouhých 31 milimetrů čtverečních. Čip v sobě ukrývá paměť PROM, kterou je možno jednou naplnit.

Firma plánuje do budoucna výrobu 8 Gb pamětí přibližně stejné fyzické velikosti. Možností využití je celá řada. Lákavá se zdá být například možnost snadné distribuce filmů ve vysoké kvalitě.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 5. 2005 10:12

  Arnošt (neregistrovaný)
  O technických detailech nic nevim, ale obyčejné kupecké počty mě přiměly se nad zprávou zamyslet. Milimetry jsou v odkazované zprávě čtvereční, nikoliv krychlové. 31 mm čtverečních znamená zhruba čtverec 5x5mm a v případě lineární závislosti mezi rozměry a datovou velikostí by 1GB byl čtverec zhruba 15x15 mm. To je velmi dobře srovnatelné s velikostí běžně prodávané Secure Digital karty.
  Bylo by tudíž asi dobré do zprávičky doplnit, která z "přidaných hodnot" je v daném kontextu revoluční.
 • 11. 5. 2005 13:30

  ocior (neregistrovaný)
  Pokud me pamet neklame cetl jsem o Matrix Semiconductor asi pred 3 lety v ceske verzi casopisu Scientific American. Zakladni kouzlo jejich techlogie je, ze nezustavaji na plose, ale stavi cipy do vysky.
  http://www.matrixsemi.com/images/product_photos/chart.jpg
  Dlouhodobym cilem je vyrabet touto technologii procesory. Uz pred temi par lety tohle prodavali a procesory slibovali co nevidet. Takze si myslim, ze to zajimave rozhodne je, ac to neni takova horka novinka.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.