Hlavní navigace

Hosting Banan.cz: útok třetí

28. 1. 2010

Sdílet

Když vám někdo „hackne“ server, je víc než na místě zjistit co se vlastně stalo a ve většině případů přejít ke kompletní reinstalaci. To je důležité hlavně z toho důvodu, že nemůžete vědět, co tam vlastně útočník udělal. Když se dostane do systému, nic mu nebrání vytvořit si novou díru „pro příště“, kdybyste mu náhodou tu první odstřihli, nemluvě o jiných velmi nepříjemných věcech.

Naopak jak se to dělat nemá nyní názorně předvádí firma Banan s.r.o., které během posledních deseti dnů již potřetí neznámý útočník vymetl databázi a informoval klienty Banánu o jejich heslech. O posledním útoku aktuálně píše náš sesterský server Lupa.cz, která také Banan s.r.o. požádala o vyjádření. Jeden z provozovatelů má na věc vlastní názor. Útok se dokonce dotkl i jednoho uživatele, který u Banánu skončil před třemi měsíci a díky kterému víme, že vyjádření Banan s.r.o. na druhý útok je lživé.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.