Hlavní navigace

HP vylepšuje bezpečnost tiskáren a zavírá na nich FTP a telnet

7. 12. 2016

Sdílet

Společnost HP se rozhodla vylepšit zabezpečení firemních tiskáren. Nové modely budou mít například ve výchozím stavu vypnuté zastaralé nezabezpečené protokoly FTP a telnet. Správce bude mít ale stále možnost přístup k nim otevřít. Firma chce, aby uživatelé k tiskárně přistupovali pomocí moderních a bezpečnějších protokolů.

Není to ale jediná novinka, společnost chce pomocí aktualizací firmware vylepšit také zabezpečení na stávajících tiskárnách a upravit nastavení správy hesel a posílit šifrování. Většina tiskáren je dosažitelná také bezdrátově a i v této oblasti byla doplněna silnější autorizace. Podobně by mělo být zabezpečení vylepšeno i ve firemním prostředí správy tisku Managed Print Services (MPD).

Bohužel HP si u uživatelů s firmwarem zavařila, protože dřívější verze například zabraňovaly v použití neoficiálních náplní. Firma tak bude muset znovu získat důvěru uživatelů a vysvětlit jim, že stávající změny pro ně budou přínosné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 12. 2016 11:38

    Vsichni uz stoji frontu ... (neregistrovaný)

    > Firma tak bude muset znovu získat důvěru uživatelů a vysvětlit jim, že stávající změny pro ně budou přínosné.

    Tak to aby z firmwaru tu kontrolu toneru vyndali. Poradny admin ma tiskarny na drate (wifi je pro navstevy na net, ne pozvanka do vnitrni site ...), nepotrebny protokoly vypnul pri konfiguraci pred dovezenim tiskarny na misto, a delat to jen proto aby zjistil jak mu HP chce nasrat na hlavu tentokrat ? Uz vidim jak jsou vsichni zhavi. ...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.