Hlavní navigace

Hromadné trestní oznámení na server vymáhající 60 euro za registraci

16. 11. 2009

Sdílet

Uživatelé ze Slovenska a České republiky, kteří v minulosti provedli registraci na slovenském serveru download-portal.sk, se dočkali jedné veliké nepříjemnosti. Společnost Pro Content, která zmíněný portál provozuje, jim totiž 3. listopadu zaslala fakturu na uhrazení částky 60 euro. Má se jednat o „poplatek“ za poskytování jimi objednané služby.

Fakturu však obdrželi i ti, kteří se rozhodli od smlouvy ve stanovené lhůtě odstoupit. Lidé přitom navíc v drtivé většině případů o zpoplatnění služby nevěděli, neboť tato zmínka byla na registrační stránce umístěna na špatně viditelném místě a navíc byla psána drobným šedým písmem. Celým případem se již zabývá i obchodní inspekce.

O tomto případu píše také Stanislav Hoferek na svém blogu. Nyní nastal v celé záležitosti další zvrat. Rozhořčení uživatelé, kteří se cítí být jednáním společnosti poškozeni, podali na Pro Content v Banské Bystrici 9. listopadu hromadné trestní oznámení „pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, pokusu o podvod, neoprávněného podnikání a porušování autorských práv“. Dle dostupných informací se k němu zatím připojilo přes 650 osob a další neustále přibývají.

Iniciátorem tohoto kroku je Miroslav Antoňak, na jehož webových stránkách se můžete k trestnímu oznámení připojit, nebo si přečíst názor právníka. V návaznosti na popsané skutečnosti vznikla i nová skupina na Facebooku, nesoucí název „Přišla vám faktura na 60 euro?“

(Zdroj Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky