Hlavní navigace

HTC uvedlo novou verzi smartphonu One

26. 3. 2014

Sdílet

Společnost HTC nedlouho po Samsungu také představuje novou verzi svého nejlepšího smartphonu. Nový HTC One nedostal žádné další označení, někdy je však pro rozlišení používáno M8 (interní označení) či 2014. Podobně jako v případě Samsungu Galaxy S5 jde spíš o evoluci než revoluci.

Displej narostl na rovných pět palců, ale rozlišení zůstalo u Full HD. K zásadní změně došlo uvnitř zařízení, kde se nachází čtyřjádro Qualcomm Snapdragon 801, zřejmě nejlepší mobilní čip současnosti. Na zádech One je umístěna dvojice fotoaparátů. Ten druhý navíc by měl zajišťovat lepší nastavení barev apod. Také díky němu bude možno dodatečně upravit zaostření fotografie.

Vzhled smartphonu se oproti verzi z minulého roku změnil jen minimálně. Do prodeje nové HTC One půjde s Androidem 4.4.2 a nadstavbou Sense 6. Ve vybraných zemích potom Google nabídne také vlastní edici s čistým Androidem. České obchody by HTC One měly nabídnou cca za dva týdny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 3. 2014 11:47

    SB (neregistrovaný)

    Pane Bořánku, mohl bych poprosit o malou obměnu vašeho slohu? Snad v každé vaší zprávičce subjekt něco dostává (příp. nedostává; že by anglicismus?). Návrhy: Má, vlastní, disponuje, obsahuje, je vybaven, umožňuje, nabízí, zprostředkovává, využívá, poskytuje, ... Zde je použitelné např. nebyl blíže označen, rozlišen.