Hlavní navigace

Hudebník Moby dal „zdrojáky“ nového alba na BitTorrent

25. 10. 2013

Sdílet

Moby, jeden z nejúspěšnějších producentů (nejen) elektronické hudby, dal vědět, že nepatří mezi většinu hudebníků, kteří považují sdílení za zlo. Zveřejnil totiž části svého nového alba Innocents (oficiálně vyšlo 30. září) na síti BitTorrent v rámci série akcí BitTorrent Bundle.

Základní ukázkový balíček je k dispozici každému, pro získání torrentu na kompletní balíček musíte zadat e-mail a souhlasit se zasíláním newsletteru od Mobyho a společnosti BitTorrent. Z mailing listů se samozřejmě kdykoliv můžete odhlásit. Součástí kompletního balíčku je čtveřice skladeb, grafika, několik videí a všechny zvukové soubory použité na albu. Moby tak zručné uživatele nabádá k tvorbě remixů.

Řady hudebníků, kteří se snaží ke sdílení přistupovat konstruktivně, se pomalu, ale jistě rozšiřují. V České republice mezi průkopníky patřil Jaromír Nohavica. Ten vydal své album Pražská pálená výhradně on-line a zdarma už v roce 2006. V následujících letech stejným způsobem zveřejnil ještě několik dalších alb a DVD.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.