Hlavní navigace

I, Librarian: vlastní správa a sdílení pdf

10. 6. 2014

Sdílet

I, Librarian je svobodná webová aplikace pro správu a sdílení pdf dokumentů. Pdf dokumenty lze importovat jak z pevného disku, tak přímo vyhledávat a automaticky přidávat z knihoven PubMed, PubMed Central, NASA, arXiv, IEEE, HighWire Press a Springer. Vlastní pdf knihovna může být sdílená v rámci skupiny. Ve vestavěném pdf prohlížeči je možné přidávat poznámky. Napříč celou knihovnou lze vyhledávat.

Nově lze využít i placených serverů I, Librarian, přičemž 1 GB úložiště vyjde na 6 dolarů měsíčně, 20 GB pak přijde na 25 dolarů. Verze 3.0 přináší předně značně vylepšený pdf prohlížeč, ten je nyní rychlejší, umožňuje kopírovat obsah a přidává možnost exportovat poznámky mimo aplikaci. Zajímavou novinkou je také převod skenovaných dokumentů do textové podoby pomocí Tesseract OCR. K vyzkoušení dobře slouží připravené demo.

(Zdroj: i-librarian.net)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 6. 2014 23:23

    K> (neregistrovaný)

    nemuzu si pomoct, ale sprava clanku bez offline moznosti je na pytel. na cesty je to nepouzitelne, a na konferencnich hotelich neni vzdy internet 100% zalezitost.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Němec studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.