Hlavní navigace

IBM vydalo vlastní studii o TCO

1. 9. 2005

Sdílet

IBM nesouhlasí s výsledky analýz Microsoftu a proto nechalo vypracovat vlastní studii o Total Cost of Ownership (TCO), která měla popřít podobné studie Microsoftu.

IBM zaplatilo společnosti Robert Frances Group, která studii vytvořila. Průzkum byl prováděn ve dvaceti společnostech s 250 a více zaměstanci. Výsledek vás pravděpodobně nepřekvapí: studie tvrdí, že je o 40 procent levnější koupit, implementovat a provozovat x86 server na Linuxu než na MS Windows.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 9. 2005 11:42

  M. (neregistrovaný)
  Ako, kto si to zaplati, taky je vysledok! Tak to funguje vsade.

  PS: Podla mna je samozrejme lepsi linux.
 • 1. 9. 2005 11:46

  bez přezdívky
  jo, se mi libi popisek. zadali studii s cilem poprit studie microsoftu. vysledek je dan apriori, jde jen o to najit spravna data:) jo, neverim zadne statistice, kterou si nezfalsuji sam.
 • 1. 9. 2005 14:53

  Mikos (neregistrovaný)
  Statistikam (hlavne tem delanym na zakazku) taky nejak extra neverim, ale to ze je Linux na serveru nesrovnatelne vyhodnejsi nez Windows musi byt jasne kazdemu inteligentnimu cloveku ;-)

  To ze ta "studie" od M$ byla zcela lziva a demagogicka vedeli vsichni... o IBM si zadne extra iluze nedelam, ale v tomhle maji pravdu :-)
 • 2. 9. 2005 7:47

  Ray (neregistrovaný)
  Nemam rad widle, ale "ale to ze je Linux na serveru nesrovnatelne vyhodnejsi nez Windows musi byt jasne kazdemu inteligentnimu cloveku" bych tak prehnane netvrdil. V rade veci (ohledne $) ma _zaim_ MS pravdu... Cili, jak kde :)

  R.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.