Hlavní navigace

ICANN nabízí řešení pro kolize TLD

18. 8. 2014

Sdílet

Stále častěji se stává, že doménová jména uvnitř privátních sítí kolidují s těmi v internetu. V současné době existuje 300 nových TLD a dalších 1100 se jich připravuje, takže se s kolizemi budeme setkávat čím dál častěji. ICANN, který vlastně celou věc spískal, nabízí řešení: Name Collision Occurrence Management Framework [PDF].

Vychází se z toho, že pokud nelze kolizím uvnitř sítí přímo předejít, je třeba alespoň zjednodušit jeho odhalování a ulehčit život správcům. Provozovatelé všech nových TLD zavedou takzvaný „controlled interruption“, tedy jakési řízené přerušení. Do svých zónových souborů přidají wildcard záznam, který správci oznámí problém a umožní zalogovat zvláštní IP adresu 127.0.53.53. V TXT záznamu si pak správce přečte: Your DNS configuration needs immediate attention see https://icann.org/namecollision.

Podle zástupců ICANN jde o prozatímní řešení, které například nezohledňuje IPv6. Na něčem lepším by měla pracovat složka ICANN nazvaná Generic Names Supporting Organization (GNSO). Už teď je ale navrhováno, aby se nové TLD .CORP, .HOME, a .MAIL odložily na neurčito, protože právě s nimi vznikne pravděpodobně největší množství kolizí.

(Zdroj: ZDNet)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.