Hlavní navigace

Implementace SSL / TLS v podání Amazonu

9. 7. 2015

Sdílet

S novými implementacemi protokolu SSL / TLS se roztrhl pytel po objevení kritické zranitelnosti Heartbleed v knihovně OpenSSL, nejpoužívanější open source implementaci. 

Asi nejznámější fork je od vývojářů unixového systému OpenBSD, LibreSSL. Zde si vývojáři primárně kladli za cíl kód vyčistit od zbytečného balastu. Další knihovnu nazvanou BoringSSL vyvinul Google.

Nyní přišla s dalším forkem společnost Amazon. Její knihovna nese označen „signal to noise“, zkráceně s2n a má jen 6 tisíc řádků. Když to porovnáme s OpenSSL, kde implementace TLS má 70 tisíc řádků a celá knihovna pak 500 tisíc řádků zdrojového kódu, je verze od Amazonu velmi minimalistická. To je mimo jiné dáno tím, že s2n implementuje jen samotný SSL/TLS protokol, kdežto OpenSSL implementuje celou řadu kryptografických protokolů.

Amazon má v plánu nasadit svou knihovnu v nejbližších měsících na vlastních službách Amazon Web Services. Již dnes ji však můžete najít v repositáři na GitHubu pod licencí Apache Software License 2.0.

(Zdroj: DSL.sk)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.