Hlavní navigace

Inovace v návrhu uživatelských rozhraní pro různé kultury našeho světa

7. 1. 2007

Sdílet

Kvalitní návrh uživatelského prožitku (user-experience design) je základním předpokladem úspěšného produktu, ať už se jedná o internetové stránky, elektronické přístroje či služby. Co však uživatelé chápou jako kvalitní návrh, je do značné míry ovlivněno kulturou, ve které žijí. Jiné požadavky mají uživatelé např. v Evropě, v Číně či na Středním východě.

Aaron Marcus se ve své přednášce bude zabývat problémy komunikace napříč kulturami, které přímo ovlivňují návrh uživatelského rozhraní. Uvede též příklady dobré praxe vedení distribuovaných nadnárodních týmů pracujících v oblasti uživatelských studií. Pan Marcus je uznávaným odborníkem HCI, který přednášel na špičkových konferencích a výzkumných pracovištích po celém světě. Je též prezidentem společnosti AM+A (www.amanda.com) sídlící v Berkeley, California, USA, která konzultuje problematiku uživatelských rozhraní pro společnosti jako BMW, Samsung či Tiscali. Účastníci přednášky obdrží zdarma výtisk prezentace a další tištěné materiály, jako například bibliografický přehled.

Spolupořadatelem je Středisko společných činností Akademie věd ČR v rámci projektu Centrum inovačního vzdělávání Liblice.

Místo konání:
Národní dům
Náměstí Míru 9
120 53, Praha 2

Další informace
Začátek: 18.00 hod. (8. ledna 2007)
Úvodní slovo: Adam Sporka

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?