Hlavní navigace

Instalátor Anakonda bude přepsán a získá webové rozhraní

13. 1. 2022

Sdílet

Fedora logo Autor: Fedora Project

Instalátor Anakonda najdete v distribucích Fedora a RHEL a v současná verze je napsána s pomocí knihovny GTK. Začal však projekt jejího velkého přepsání do webových technologií. Cílem je využívat stejné technologie, jaké používá webová administrátorská konzole Cockpit. Kromě toho být konzistentní s Cockpitem a jeho aplikacemi je motivací také zjednodušení instalace na dálku, které je momentálně nutné provádět přes VNC, píše Jiří Eischmann na portálu MojeFedora.cz.

Změna rozhraní by díky modularizaci neměla zasáhnout další součásti Anacondy. Celý projekt je v rané fázi, prý je k dispozici funkční prototyp, ale vývojáři zatím nechtějí nic ukázat. Obecné obrysy popsali ve vývojářském blogu. Poslední velká změna proběhla u Anakondy před devíti lety, kdy bylo rozhraní přepsáno do GTK3 a instalátor se změnil v modulární hub, který umožňoval vyměňovat moduly a spouštět je dle potřeby v různém pořadí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.