Hlavní navigace

Intel a Nokia vyvíjejí s pomocí open souce novou platformu

24. 6. 2009

Sdílet

Společnosti Intel Corporation a Nokia oznámily uzavření strategické dohody o spolupráci na vývoji nové třídy mobilních zařízení. Ta budou založena na architektuře Intel a čipových sadách kombinujících výkon se širokopásmovou komunikací a všudypřítomným připojením k internetu.

Společnou vizí obou firem je vytvoření zcela nové mobilní platformy, která překoná současné smartphony, notebooky i netbooky a otevře prostor pro vývoj nového hardwaru, softwaru a mobilních internetových služeb, píše se ve zprávě vydané oběma firmami.

Společné úsilí v několika projektech vývoje open-source softwaru má připravit potřebné softwarové technologie pro použití v platformách Moblin a Maemo – linuxových operačních systémech, určených pro nová mobilní zařízení. Využití standardních technologií v softwarových prostředích Moblin a Maemo pomůže podpořit vývoj kompatibilních aplikací pro budoucí zařízení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 6. 2009 1:19

    Tom (neregistrovaný)

    velice zajímavá zpráva.. zdá se že intel již do budoucna nemusí být hlavně jen wintel..

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.