Hlavní navigace

Intel integroval Wi-Fi do procesoru

19. 9. 2012

Sdílet

Po deseti letech vývoje se Intelu podařilo do procesoru integrovat také Wi-Fi rozhraní. Na konferenci Intel Developer Forum to řekl technický ředitel Justin Rattner. Bylo k tomu potřeba vyvinout dvě nové technologie, které pomohly obejít napájecí a rozměrová omezení při integraci do procesoru. První se jmenuje „Moore's Law Radio“ a jde o kompletní Wi-Fi vysílač na 32nm čipu. Druhá byla pojmenovaná jako „Rosepoint“ a integruje dvě jádra Atom a Wi-Fi na jeden čip.

Integrovaná Wi-Fi je výsledkem projektu, který se snaží dosáhnout toho, aby doslova každý produkt společnosti Intel obsahoval bezdrátové rozhraní. Hlavním problémem projektu bylo zmenšení analogových součástí Wi-Fi rozhraní. Zatímco většina součástek je digitálních, některé (modulátor, koncový zesilovač a další) jsou analogové. Jejich zmenšování proto vede ke zhoršování parametrů. Bylo proto potřeba celé zařízení přestavět do digitální podoby a výrazně vylepšit.

Během představení této technologie bylo předvedeno také praktické demo, během kterého šéf Intelu streamoval video z jednoho notebooku do druhého. Podle jeho slov se bude ještě technologie v budoucnu vyvíjet a zlepšovat. Přestože většina jejich částí je digitálních, některé musejí zůstat analogové. Nové procesory s integrovanou Wi-Fi se určitě dostanou do tabletů, telefonů, netbooků a dalších přenosných zařízení. Pravděpodobně se s nimi ale v budoucnu setkáme i v noteboocích a ultraboocích, kde pomohou šetřit další energii.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.