Hlavní navigace

Intel intenzivně pracuje na vylepšení podpory svého hardware ve FreeBSD

17. 5. 2019

Sdílet

FreeBSD

Intel se velmi intenzivně věnuje open-source scéně, aby měl jeho hardware co nejlepší podporu například v Linuxu. Ben Widawsky z Intelu nyní na Open-Source Technology Summitu ve Washingtonu mluvil o tom, jak se Intel v poslední době hodně snaží vylepšit podporu také pro FreeBSD.

Intel se o FreeBSD začal více zajímat v době, kdy byly zveřejněny informace o zranitelnostech Spectre a Meltdown. Předem byly o problému informovány jen některé projekty a FreeBSD mezi nimi nebylo. Vzniklo proto nepříjemné zpoždění v zavádění záplat a rozjela se debata mezi zástupci projektu a Intelem. Současným výsledkem jsou nové finance pro FreeBSD Foundation a vyčlenění nových vývojářů, kteří se věnují vylepšování podpory.

Vývojáři chtěli na začátku této spolupráce od uživatelů zpětnou vazbu, která by jejich snahu nasměrovala. Ukázalo se, že největší zájem ze strany Intelu si ve FreeBSD zaslouží podpora 100GE síťových karet, lepší podpora grafických karet, vyladění power managementu, rychlejší boot nebo třeba podpora Wi-Fi karet standardu 802.11ac. Některá vylepšení už vznikla, například ta týkající se mikrokódu procesorů. Letos můžeme ve FreeBSD očekávat další novinky, například podporu rozhraní Thunderbolt 3.

(Zdroj: Phoronix)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?