Hlavní navigace

Intel investuje 1 miliardu dolarů do AI firem

19. 9. 2017

Sdílet

Slovy šéfa Intelu Briana Krzanicha jsou v AI velké nové příležitosti a tak není divu, že Intel Capital nyní investuje další miliardu dolarů do firem a startupů zabývajících se výzkumem umělé inteligence.

Je tomu necelých 5 měsíců od chvíle, kdy Intel koupil izraelskou firmu Mobileye zabývající se vývojem autonomního řízení automobilů a souvisejícími věcmi. Nyní skrze svoji investiční dceřinku investuje do několika nadějných subjektů, které se AI zabývají z rozličných úhlů pohledu (jde o firmy Mighty AI, Lumiata a AEye). Vedle autonomního řízení pracují též na vědeckém výzkumu či technologiích pro medicínu budoucnosti.

Podobně jako jiné firmy vyrábějící velké čipy, s nimiž lze AI počítat (v tomto kontextu zejména Nvidia a její účast v automobilovém průmyslu, ale vlastně také Google, IBM a další) i Intel připomíná, že pro AI má i potřebné hardwarové technologie v čele s procesory Xeon, firemními FPGA (chystaná 10nm generace Falcon Mesa) či energeticky úsporné řešení pro strojové učení Movidius – vše sdruženo pod Intel Nervana.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.