Hlavní navigace

Intel končí s výrobou vývojových desek

26. 7. 2017

Sdílet

V posledních dvou letech se Intel snažil prosadit také mezi bastlíři a uvedl několik vývojových desek. Ty se však nedočkaly většího zájmu a tak se firma z této oblasti stahuje. V nedávných dnech bylo potichu oznámeno ukončení produktů z řad Joule, Galileo, Edison a později také Curie. Je velmi nepravděpodobné, že by Intel v dohledné době uvedl nějaké náhrady.

Intel Joule

Pokud o některý kousek máte zájem, ještě pár měsíců máte možnost ho pořídit. Použitelnost hardwaru bude záviset hlavně na komunitní podpoře, všechny potřebné nástroje jsou k dispozici. Nevýhodou vývojových desek od Intelu bylo asi hlavně to, že byly relativně dražší, výkonnější a tak samozřejmě měly i vyšší spotřebu. Pro řadu použití zkrátka takový kanón na vrabce.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2017 8:01

  RDa

  Dalsi nevyhody jsou uplne stejne jako u ARM SoC - chybejici sw podpora pro CSI, ISP (par preddefinovanych snimacu to nevytrhne).

  Dale u Joule je to zrovna spatna specifikace, puvodne produkt mel umet kompresit 4K60, po dotazech na foru ze jako ne se Intel rozhodl zmenit datasheet a je tam uz jen 4K30 a buhvi v cem jinem jim to nevyslo.

  Uvest produkt stylem - dodelej si doma - bez podpory a dokumentace je FAIL a nemuzou se divit ze to nikoho v dnesni dobe nevzrusuje.

 • 26. 7. 2017 10:52

  PaRi

  Na rozdíl od komunitních projektů na tom chtěl Intel těžce rýžovat. A podle přísloví 'kdo chce všechno, nemá nic', také dopadl... No ale hlavně šel do oblasti, které nerozumí.

  'Rasberry projekty' jsou dělané vývojáři pro vývojáře se zadáním 'udělám to přesně tak, jak to potřebuji', což u firmy 'typu Intel' je nerealizovatelné, tam drží otěže marketingové oddělení. Snad jen u Applu se to dařilo. Třeba Jobsovo zadání na iPhone bylo 'uděláme si mobilní telefon pro sebe'.

  Troufám si tvrdit, že v této oblasti selže každá větší firma. To chce nadšence a geeky, kteří se ale korporátnímu prostředí vyhýbají obloukem.

 • 26. 7. 2017 11:27

  balki (neregistrovaný)

  Prisli na trh neskoro s horsim riesenim a naviac drahsim. V bastliarskom segmente im utekal vlak a oni sa ho pokusali dohnat.

 • 26. 7. 2017 13:16

  robotron (neregistrovaný)

  Kdyz jsme se stavovali predloni na Embedded Worldu u stanku Intelu, osazenstvo nebylo schopno vygenerovat samostatne jedinej bod, kvuli kterymu bych mel nekterej z jejich kitu chtit. Hipsta mlamoj se po mem primem dotazu, jakej je "selling-point" a proc bych to mel kupovat, zatvaril jak Fr. Koudelka a zvolal "because it's Intel!".