Hlavní navigace

Intel ME zřejmě porušuje licenci systému Minix

11. 12. 2017

Sdílet

Většina licencí svobodného software (BSD, MIT, GNU GPL a další) vyžaduje při redistribuci uvedení nějakého typu autorské poznámky, která obvykle obsahuje informaci o ochraně autorským zákonem, uvedení původní licence a autora. Není tak možné zakrýt existenci svobodného software, který jste použili třeba ve své komerční aplikaci. Pokud tuto poznámku podle licence neuvedete, porušujete licenční ujednání a tím i zákon.

Vypadá to, že přesně tohle dělá Intel se svým Management Engine. Integrovaný operační systém Minix totiž ve své licenci právě takové uvedení poznámky vyžaduje, ale Intel ji nikde neuvádí. Pravděpodobně proto, že se snažil utajit vnitřní pochody ve svých procesorech. Minix je distribuován pod licencí BSD, která vyžaduje:

Redistributions in binary form must reproduce the above copyright notice, this list of conditions and the following disclaimer in the documentation and/or other materials provided with the distribution.

Minix je tedy nejen nejrozšířenějším operačním systémem na procesorech Intel, ale zároveň je pravděpodobně nejpirátěnějším operačním systémem.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.