Hlavní navigace

Intel oznámil novou architekturu Ice Lake, která přijde po Cannon Lake

16. 8. 2017

Sdílet

Intel potvrdil existenci nové řady procesorů postavené na architektuře zvané Ice Lake, která bude postavena na 10nm+ procesu. Základní informace byly zveřejněny na webu společnosti v sekci o kódových jménech architektur.

Oznámení je překvapivé, protože Intel teprve nedávno oznámil první 10nm architekturu Cannon Lake a firma obvykle nezveřejňuje informace týkající se vzdálenější budoucnosti. Intel zároveň tvrdí, že Ice Lake je nástupcem nadcházející osmé generace procesorů Coffee Lake. Otázkou tedy je, jaký bude přesně vztah 14nm Coffee Lake a 10nm Cannon Lake.

V současné době má Intel tři 14nm výrobní procesy označené jako 14, 14+ a 14++. Firma už prozradila, že následovat budou tři 10nm procesy: 10nm, 10nm+ (10+) a 10++. Desktopové procesory Core budou postupovat od 14 přes 14+ až po 14++, jak se budou postupně přesouvat od Skylake přes Kaby Lake až po Coffee Lake. V notebookové řadě to bude podobné, ale ke konci cyklu se ale do některých procesorů už dostane architektura Cannon Lake. Další zastávkou v obou řadách pak bude právě proces 10+, zastoupený architekturou Ice Lake.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.