Hlavní navigace

Intel představil osmou generaci procesorů s integrovanou grafikou AMD Radeon

9. 1. 2018

Sdílet

Intel na veletrhu CES 2018 představil osmou generaci procesorů Intel Core s integrovanou grafickou kartou AMD Radeon RX Vega M. Procesor je s grafikou v pouzdře propojený pomocí Embedded Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB), který zajišťuje rychlou komunikaci také se 4GB pamětí High-Bandwidth Memory druhé generace (HBM2).

Jádra budou k dispozici ve verzích s 65W TDP (notebooky) a 100W TDP (desktopy), obě varianty pak budou dostupné jak v Core i5, tak i v Core i7 – se 4 jádry a 8 vlákny a až s 8MB cache. Procesory s nižším TDP mohou být taktovány až na 4,1 GHz, přičemž grafika má základní takt 931 MHz a boost na 1011 MHz. Desktopové procesory budou mít špičkový kmitočet 4,2 GHz a jejich grafika bude taktována na 1063 MHz s boostem 1190 MHz.

Intel tvrdí, že nové řešení s Radeonem je 1,4× výkonnější než Core i7–8550U s kartou NVIDIA GeForce GTX 1050 GPU. Společnosti Dell a HP připravují na první půlku letošního roku také malé herní počítače (NUC) založené na nových procesorech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.