Hlavní navigace

Intel představil zajímavé novinky

3. 4. 2008

Sdílet

Intel na představil technologii Intel Centrino 2 a uvedl detaily týkající se grafické kvality s vylepšeními v oblasti vizualizace, 3D grafiky a nativní hardwarové podpory vysokého rozlišení při přehrávání videa. Vedle toho byla představena nová třída dostupných a uživatelsky přívětivých notebooků zvaných „netbooky“. Jedná se o jednoduchá a levná internetová zařízení, která mají sloužit pro základní činnosti, jako je surfování po internetu, sledování videí, sociální networking, prostřednictvím komunitních webů či vzdělávání.

Intel také demonstroval širokou podporu procesorové technologie Intel Centrino Atom ze strany výrobců, firma spolupracuje s celou řadou výrobců počítačů, spotřební elektroniky i mobilních telefonů na nasazení nové řady nenáročných procesorů.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Intel představil „Calpellu”: této chystané platformy pro notebooky by se uživatelé měli dočkat v roce 2009. Tato platforma „Centrino příští generace“ bude zahrnovat procesor s mikro-architekturou Nehalem. Ta s sebou přinese bezkonkurenční výhody v oblasti výkonu a vylepšenou energetickou úspornost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.