Hlavní navigace

Intel se vyjádřil k námitkám Evropské komise

31. 7. 2007

Sdílet

Prostřednictvím svého právního zástupce a senior viceprezidenta Bruce Sewella společnost Intel reaguje na rozhodnutí Evropské komise, která vydala prohlášení, v němž vznesla námitky proti obchodním praktikám firmy:

”Jsme si naprosto jisti, že trh mikroprocesorů funguje normálně a že jednání společnosti Intel je zákonné, podporuje tržní konkurenci a přináší užitek spotřebitelům. Ačkoli bychom se pochopitelně raději vyhnuli nákladům a nepříjemnostem spojeným s dokazováním, že naše konkurenční počínání v Evropě bylo a je zákonné, námitky vznesené Evropskou komisí představují příležitost, kdy si bude společnost Intel moci vyslechnout tvrzení svého hlavního konkurenta a reagovat na ně.

Celý případ vychází především ze stížností našeho přímého konkurenta, nikoli zákazníků či spotřebitelů. Odpovědností Evropské komise je tato tvrzení prozkoumat. Prohlášení s námitkami nicméně obsahuje pouze předběžná tvrzení a samo o sobě nedokazuje, že došlo k porušení evropského práva. V rámci následujících administrativních kroků bude mít společnost Intel příležitost reagovat přímo na dotazy Evropské komise. Důkazy o tom, že toto průmyslové odvětví je vysoce konkurenční a fungující, jsou nezpochybnitelné. Pokud si konkurenti počínají dobře, trh je odmění. Když poleví a nedaří se jim, trh na to reaguje odpovídajícím způsobem.”

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?