Hlavní navigace

Intel vydal Core i9-10980XE jen papírově, ve skutečnosti není dostupný

3. 12. 2019

Sdílet

Lie inside

Intel Core i9–10980XE se svými 18 jádry byl sice představen několik hodin před novými, až 32jádrovými Threadrippery a e-shopy jej mají zanesen v nabídce, ale dostupný není. Dle aktuální informací ani není jasné, zdali bude alespoň některým zákazníkům dodán letos, nebo bude nutné počkat si až do roku 2020.

E-shopy sice přijímají předobjednávky, ale to je asi tak vše. Ani agregátory v ČR neindexují žádné reálně dostupné kusy a některé recenze tak ani dodnes nenesou hodnocení poměru cena/výkon, jelikož reálná cena dostupného produktu neexistuje. Intel tedy uvedl Core i9–10980XE pouze papírově, nejde o reálně dostupný produkt a proti aktuálním Threadripperům tak nepostavil vůbec nic nového. Vzpomeňme, že podobnou ostudu si dovolí střihnout málokdo, naposledy to byl před 10 lety šéf Nvidie při představení údajně reálné karty řady Fermi.

Dlužno doplnit, že mezi nově uvedenými AMD Threadrippery, jimž se Intel takto nečestně pokusil sebrat pozornost zákazníků, je nejvyšší 32jádrový model 3970X jen velmi omezeně dostupný a aktuálně v ČR víceméně nesehnatelný. Nižší 24jádrový model 3960X v těchto dnech lze standardně koupit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.