Hlavní navigace

Intel vydal utilitu PowerTOP pro Linux

14. 5. 2007

Sdílet

Co spotřebovává nejvíce energie z mého notebooku? Který software způsobuje největší ztráty? Na tyto a další otázky by měla pomoci odpovídat nově oznámená utilita PowerTOP od Intelu. Ta sbírá informace ze systému a zobrazuje uživateli jeho stav vzhledem ke spotřebě. Program je k dispozici pod GNU GPL 2.

Intel také vydal řadu patchů pro aplikace jako Firefox, Evolution a Gaim, které odstraňují největší „energetické prohřešky”. Příslušné patche jsou k dispozici na webu projektu PowerTOP. Intel doufá, že se jeho změny dostanou i do distribucí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 5. 2007 16:15

  openmajlo (neregistrovaný)
  "Intel také vydal řadu patchů pro aplikace jako Firefox, Evolution a Gaim, které odstraňují největší „energetické prohřešky”. Příslušné patche jsou k dispozici na webu projektu PowerTOP. Intel doufá, že se jeho změny dostanou i do distribucí."

  ............super, dávám jedničku za snahu :) jen tak dál. dnes to jsou samé dobré zprávy (amd/ati open source drivery pro grafiky, intel taky a teď navíc ještě sada patchů......) Je fajn, že konečně i velké firmy začínají projevovat zájem o linux a open source vůbec. Taky mě dost potěšilo rozhodnutí Dellu prodávat compy s předinstalovaným Ubuntu + spolupracovat s Canonical "aby to všechno šlapalo".
 • 14. 5. 2007 16:27

  vain (neregistrovaný)
  Je pravda že poslední dobou se bere na Linux větší ohled, ale stejně tak ho bere Microsoft s jejich házením špíny bez důkazů.
 • 14. 5. 2007 22:12

  anonymní
  Hmm, údajně 2.6.21 kernel výrazně pomůže, hned to jdu zkusit. To jsem zvědav, co z toho vytáhnu.
 • 16. 5. 2007 10:26

  petr_p (neregistrovaný)
  Nastroj to je pekny, ale ty rady jsou casto mimo misu. Vubec si neoveruje, zda dana funkcionalita je dostupna, jen slepe prochazi konfigurak jadra. Mne napr. poradil HPET, kteryzto muj obstarozni cipset neumi, vzapeti radil frequency scaling, ktery muj procesor take neumi.
 • 16. 5. 2007 10:32

  petr_p (neregistrovaný)
  Velmi mne prekvapilo, jak casto binarni nvidia ovladac ve spolupraci s grafickou kartou tahaji za preruseni, i kdyz se na obrazovce vubec nic neprekresluje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.