Hlavní navigace

Internet Archive žádá o finanční příspěvek, neznámý dárce částku ztrojnásobí

13. 12. 2018

Sdílet

Internet archive

Na webu portálu Archive.org se objevila žádost o finanční příspěvek. Brewster Kahle vysvětluje, že se odvažuje takto prosit jen jednou ročně a že pokud by každý poslal pět dolarů, dá se tento crowdfunding ukončit za jediný den. Máme jen 150 zaměstnanců, ale provozujeme jednu z nejnavštěvovanějších stránek na světě, píše se v prosbě. Na provoz chce přispět také neznámý dárce, který hodlá vybranou částku na konci akce ztrojnásobit.

Zároveň píše, že za cenu jedné levné knihy můžete podpořit celou knihovnu, které můžete věřit. Zakládá si na soukromí uživatelů, takže je nesleduje a nezobrazuje jim žádné reklamy, ale stále potřebuje platit za servery a mít na výplaty. Mohli bychom si účtovat nějaké peníze, ale tím bychom nemohli naplnit svou misi svobodné knihovny pro celý internet.

Internet Archive je největší nezisková digitální knihovna, která nabízí online přístup k celé řadě digitálních děl: archivovaným webovým stránkám, elektronickým knihám, filmům, hudbě či software. Založena byla v roce 1996.

(Upozornil Vojtěch Michálek.)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.