Hlavní navigace

Internet z elektrické zásuvky

25. 4. 2005

Sdílet

Dvě soukromé firmy se zajímají o licenci na poskytování připojení po běžných elektrických rozvodech. Pražská energetika úspěšně otestovala využití tohoto levného způsobu připojení. Signál prý bez problémů prochází všemi prvky energetické sítě jako jsou elektroměry nebo transformátory.

Jedná se jistě o zajímavou alternativu k ADSL, která nevyžaduje žádné zásahy do stávající sítě a uživateli stačí jen levné zařízení pro příjem a vysílání dat. Už brzy bychom se tedy mohli dočkat levného připojení s vysokým pokrytím. Zatím tedy alespoň v Praze. Do každé rodiny elektrické hodiny!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 4. 2005 16:12

  bez přezdívky
  Ne ze bych mel nejake mereni, ale nedivil bych se, kdyby v ramci prazskeho vedeni byly problemy podstatne nizsi nez v ramci mezimestskych kabelu ...
 • 1. 5. 2005 21:46

  milan (neregistrovaný)
  Bylo by to fajn,pokud by bylo internetové připojení po celé republice,to znamená kdekoliv,kde by byl veden elektrický proud. Pokud se však jedná jen o malé intranetové sítě,asi to nikoho moc nenadchne. Pokud by se v tom angažoval stát a každý občan by se pak mohl kdykoliv a kdekoliv připojit k internetu pomocí elektrické zásuvky a příslušného "modemu". Bohužel,myslím si,že komerce tomu nedovolí,i kdyby bylo takové globální zařízení vyvinuto. Zřejmě by to snížilo cenovou dostupnost a zprostředkovatelé připojení by šli s výdělky rapidně dolů. Jde asi spíš o zamyšlení,co je pro nás,jako pro společnost důležitější. Jestli možnost informovanosti pomocí internetu na co nejširší základně,nebo výdělky firem,které se zabývají zprostředkováváním připojení.


  Milan S.
 • 24. 8. 2005 9:18

  Karel (neregistrovaný)
  Vážený pane, o problému víte jen to co Vám nabídnul inzerát. Pokud byste znal souvislosti a následnosti (EMS a další)zjistil byste dalece závažnější a širší problematiku při provozování Internetu z elektrické zásuvky. Víte jednoduše řečeno, je to takové lízátko pro malé děti, které v podstatě nic významného neřeší (možná momentální kšeft).
  Z perspektivního hlediska už vůbec nic. Pokud bude zavedeno, bude ještě rychleji v budoucnu odstraněno. Skuste se dozvědět o problému něco více.
  Karel

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.