Hlavní navigace

IoT platforma WebThings se odpoutává od Mozilly a stává se samostatným projektem

22. 9. 2020

Sdílet

RPi Mozilla

Po řadě propouštění v Mozille přichází odpoutání IoT platformy WebThings do podoby samostatného open-source projektu vedeného bývalými zaměstnanci a podporovaného novým sponzorem.

WebThings je otevřená platforma pro řízení a monitoring zařízení přes web, která je postavena na standardu Web of Things od W3C. Zahrnuje také WebThings Gateway, což je softwarová distribuce pro domácí IoT brány, která se zaměřuje na soukromí, bezpečnost a interoperabilitu. Dále v kolekci najdeme WebThings Framework, což je sada opakovaně použitelných softwarových komponent, které mohou vývojáři IoT snadno použít.

Projekt bude nyní z Mozilla WebThings přejmenován na jednoduché WebThings a dostane novou doménu webthings.io. Uživatelé budou moci volitelně dostávat aktualizace od nové komunity a zároveň budou moci přejít na služby u nového poskytovatele. Servery u Mozilly budou vypnuty na konci letošního roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.