Zajímavým projektem IP Over QR Code se zabývá Eric Seifert, který spojí dva počítače tím, že na obrazovce jednoho zobrazuje QR kódy, které čte webkamerou druhého počítače. Dosahuje prý rychlosti 1–2 kBps.
Zajímavým projektem IP Over QR Code se zabývá Eric Seifert, který spojí dva počítače tím, že na obrazovce jednoho zobrazuje QR kódy, které čte webkamerou druhého počítače. Dosahuje prý rychlosti 1–2 kBps.
Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!
Tohle je IMO ještě lepší https://www.ietf.org/rfc/rfc3514.txt
Vskutku inspirativni pokus. Nedavno jsem zprovoznil vlastni kameru na bazi CMOS/APS cipu, kde jsem si dal pozor na slusne napajeni a podarilo se dosahnout vyrobcem cipu deklarovanou hodnotu vycitaciho sumu 14elektronu RMS a kapacitu >8000e (vyrobce udava 14k, zrejme to bude chtit jeste tuning nakejch ne moc dokumentovanejch parametru). Cip pri 1.3Mpix ma davat az 150fps. Dosadime-li zmerene hodnoty do Shannonova vzorce pro kapacitu informacniho kanalu, C=75Hz * log2(1+(8000/14)^2)=~1.4kbit/s. Celej cip pak ma za predpokladu idealniho osvitu Cmax=1.8Gb/s.
Samozrejme, optika nikdy idealne ostra nebude, ale 1.3Mpx v dnesni dobe taky neni nijak zavratny pozadavek, nic, co by s velmi dobrou rozptylovou teckou nevyresily dnes jiz celkem levne opticke soustavy. Ucinky rozmlzeni, vinetace a geometrickych vad nejsou nic, co by melo z datoveho toku sezrat vyraznou cast, koneckoncu ve vsech standardnich telekomunikacich se resi vlivy podobne (viz DVB-T). Na strane monitoru je otazkou, zda je dynamika 1:600 dosazitelna, ale myslim, ze by mela. Rozliseni i surovy datovy tok k dispozici jsou. Omezujicim cinitelem je tedy vykon podsvetleni a vzdalenost prenosu. Zde by mozna stala za uvahu nahrada monitoru projektorem, ale ten asi nepujde premluvit na 150fps.
Kazdopadne, nejake stovky Mb/s na stovky metru bych cekal, ze to muze dat, otazkou je, zda to ma nejakou vyhodu proti paru diod, asi ne ;-)
Zas takova blbost to neni. Existuji firmy, ktere nechavaji pracovat na svych systemech externisty pouze pomoci remote desktop. Cilem je, aby data firmy neunikly. Zakazano je na vzdalenych pocitacich tedy prakticky vsechno (internet apod), co by umoznilo unik dat.
Prenos pres QR ovsem veskere tyto bariery prekonava. Sice je to pomale, ale pro nektere pripady to bohate staci (certifikaty, zdrojove kody..)
No, pro takové případy je asi jednodušší (a výkonnější) i jen prostý "scanner" v mobilu (s OCR). Pro textové dokumenty příp. zdrojové kódy. Prostě si obyčejně prohlížíš na obrazovce a co stránku to cvakneš (někde jsem viděl i kontinuální bez cvakání kdyžs listoval - ale pravda, ukázka na knize a asi sledoval fyzické listováni). Vejde se toho do mobilu kvanta (OCR bývá dost úspěšné - pokud vychytáš font) a i obyčejná normostrana (60x30) bude rychlejší, či srovnatelná než to QR. A hlavně nepotřebuješ žádný "odesílací" SW (co by generoval QR). Jen listuješ.