No jo, no. Někdo by třeba omezení abecedy pro hesla řešil tak, že zakáže problémové znaky u nových hesel a uživatelům, kteří je tam už mají, po přihlášení vynutí změnu hesla (s nějakým odpočtem třeba na pět přihlášení). Ale ne, Apple takovým uživatelům znemožní přihlášení a když se na to přijde, "řešení" je: Prostě to všechno vyčistěte do nuly, žádný stres.
14. 4. 2026, 13:44 editováno autorem komentáře
Předpokládám, že v tomto případě není motivací zákaz problémových znaků, ale změna způsobu ovládání.
Ten reset do továrního nastavení určitě není plánovaný postup – je to jen okamžitá reakce na otázku: „Takže teď můžu iPhone používat maximálně jako drahé těžítko?“ A teda myslel jsem si, že iOS standardně vše zálohuje do cloudu, takže reset do továrního nastavení je otrava s obnovením dat a nějakých klíčů, které nejde zálohovat. Jestli to tak není, je to pro mne větší překvapení, než ta patálie s heslem.