Hlavní navigace

IT předpověd na rok 2008

19. 12. 2007

Sdílet

Linuxworld se v článku věnuje předpovědi na rok 2008 v oblasti IT. Předpovídá, že Microsoft prodlouží dostupnost a podporu pro Windows XP. Uvádí, že v příštím roce dojde ke snaze o ekologičnost provozu IT. Předpovídá rozvoj mobilních sítí a jejich radikální změny. Dále se v článku píše o dalším rozvoji sociálních sítí. Předpokládá se i rozvoj virtualizace na desktopu, ale je přisuzován spíše až na rok 2009. Tradiční předpověď nástupu Linuxu se zaměřuje spíše na nasazení na Enterprise desktopy a také je zmíněn příchod Androidu jako mobilní platformy založené na Linuxu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 12. 2007 23:02

  Lukáš Mach (neregistrovaný)
  Je jedna jedina vec, kterou jsem si opravdu jisty, co se tyce vyvoje IT. A tou je rozvoj lacinych subnotebooku. Navic kdyz se clovek podiva na soucasnou nabidku, tak jsou tu jen tri produkty (XO, EEE a Classmate) a dva z nich jsou primarne Linuxova reseni, takze je tu velka sance pro OSS.
 • 20. 12. 2007 3:19

  BLEK. (neregistrovaný)
  Mně přijde, že když si prolistuješ bazary, tak tam starý notebook kolem 5000 Kč najdeš taky, často s lepšími parametry než mají tyto nové.
 • 20. 12. 2007 12:01

  Lukáš Mach (neregistrovaný)
  Mne nejde o jakykoliv notebook - chci neco, na cem se daji pohodlne v autobuse cist PDFka a semtam na tom jde neco jednoduchyho nakodovat. Cili skutecne subnotebook. Navic si jen zbytecne nicim zada nosenim velkeho notebooku.

  Treba na PDA sice je mozny prohlizet PDF, ale pohodle se daji cist leda tak clanky s dvousloupcovym layoutem. Reflow jsem nezkousel, ale predstava, ze bych mel na dokumenty poustet nejaky preprocessing predtim, nez si je nakopiruju na kartu, se mi nelibi.

Byl pro vás článek přínosný?