Hlavní navigace

Izrael byl zasažen rekordním DDoS útokem, nefungovaly vládní weby

15. 3. 2022

Sdílet

Ethernet oheň hoří DDoS Autor: Depositphotos

Většina izraelských vládních webů byla nefunkčních kvůli ohromnému DDoS útoku. Obranné složky tvrdí, že jde o největší volumetrický útok, který kdy tento stát zasáhl. Zasažena byla mnohá ministerstva jako obrany, zdravotnictví nebo spravedlnosti, vypadl také web předsedy vlády.

Národní bezpečnostní složky vyhlásily stav ohrožení a zároveň zkoumají, jaký měl útok dopad na místní kritickou infrastrukturu. V posledních několika hodinách byl identifikován útok odmítnutí služby proti poskytovatelům komunikačních služeb. V důsledku toho byl na krátkou dobu zablokován přístup k řadě webových stránek, mezi nimi i vládních. V současné době jsou všechny webové stránky funkční, oznámily izraelské úřady.

Jerusalem Post připisuje útok Íránu, který se také k zodpovědnosti přihlásil. Útok proti izraelským sítím přichází poté, co íránská státní televize oznámila, že Írán zmařil útok na jadernou elektrárnu ve Fordow. Napětí mezi Íránem a Izraelem rychle roste, Teherán již dříve obvinil Izraelce z organizování masivních a ničivých útoků proti kritické infrastruktuře.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.