Hlavní navigace

Jabbim.cz migroval na nové servery

31. 1. 2008

Sdílet

Český projekt Jabbim.cz nabízí uživatelům největší Jabber server. V poslední době si však uživatelé stěžovali na časté výpadky služeb a její problematický provoz. Podle administrátorů byl problém v nedostačujícím hardware. Díky VIP uživatelům, kteří se rozhodli finančně server podpořit, bylo nyní možno nakoupit nové servery a všechny stávající služby migrovat. Podle blogu vývojářů se to skutečně povedlo a Jabbim nyní běží na novém železe. Příjemným bonusem je navýšení kapacity Jabber disku až na 1,5 GB u VIP uživatelů a 101 MB u těch ostatních.

„Služby z rodiny Jabbim tedy již využívají nových serverů. Nicméně, protože nosit růžové brýle se nevyplácí, musíme říci, že výhra je pouze dočasná. S uvolněním Jabbim klienta vzrostl zájem o naše služby a tím i vytížení našich serverů. Pro zachování úrovně služeb v delším časovém spektru je samozřejmě nutné investovat další prostředky a to nejen lidské, ale také finanční.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.