Hlavní navigace

Jádro 2.6.32 nekončí, vývoj ale bude pomalejší

7. 3. 2012

Sdílet

Greg Kroah-Hartman vydal jádro 2.6.32.58 a oznámil, že s vývojem tohoto jádra končí. Tato řada se objevila v prosinci 2009 a podporována byla přes dva roky. Greg během loňského srpna napsal, že bude pokračovat ještě několik měsíců, ale neurčil žádné konečné datum. Nakonec s vývojem skončil po půl roce. Všem uživatelům doporučuje, aby přešli na řadu 3.0, která bude podporována nejméně do léta roku 2013.

Vývoj řady 2.6.32 ale ještě úplně nekončí, jen přešel do režimu „rozšířené podpory“. Správu převzal Willy Tarreau a chce pokračovat ve vydávání, ale už ne tak často jako jeho předchůdce. Ve zkratce to znamená, že kritické opravy budou vydány rychle, ostatním bude portace trvat déle, napsal Willy, který už spravuje jaderné řady 2.4 a 2.6.27. Pokud chcete rychlé opravy, potřebujete 3.0. Pokud ale nemůžete rebootovat servery příliš často, můžete se ještě chvíli držet 2.6.32.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.